Aktivity v okolí

09/18/08

Home
Vybavenie chaty
Mapka a kontakty
Aktivity v okolí
Foto galéria
Obsadenosť
Cenník

 

Aktivity v okolí

pre zobrazenie plánovača ciest kliknite na (ako východiskový bod je 2km vzdialená dedinka Vyšná Boca)

Lyžovanie.

Zjazdové a klasické lyžovanie - milovníci týchto športov si prídu na svoje priamo na Čertovici , kde sa nachádzajú 3 vleky. Jeden vždy perfektne upravený vlek a malý detský sa nachádzajú priamo neďaleko chaty (100 m). Ďalšie tri vleky sú vzdialené cca 250 m, na svahoch pri týchto vlekoch je možné aj sánkovanie (samozrejme s ohľadom na ostatných lyžiarov). Lesná cesta po úbočí kopca Čertova svatba s panorámou krásne zasneženého lesa ulahodí milovníkom bežiek. V blízkom okolí sú známe centrá lyžovania. Mýto pod Ďumbierom (18km ) je známe stredisko pri rovnomennej obci so zjazdovkou s dobrým terénom. Nedostatok nízkej nadmorskej výšky nahradzuje výdatným zasnežovaním počas celej sezóny. Tále (16km ) je krásne športové a rekreačné stredisko s 5 vlekmi a precízne udržiavanými zjazdovkami pre náročných ako aj začínajúcich lyžiarov. Nachádza sa v ňom aj upravená trať na klasické lyžovanie v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska. Jasná (20km) je najznámejšie lyžiarske stredisko v Nízkych Tatrách s vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami a najdlhšími traťami na Slovensku situovanými na severnej a južnej strane Chopku. V stredisku sa nachádza Snowpark, raj pre snowboardistov a freestyle lyžiarov. Pre milovníkov klasického lyžovania stredisko ponúka dve trate, pôvodnú trať v lokalite Lúčky a novú trať v lokalite Tri vody. Obe sú mechanicky upravované.

Turistika.

Chata je ideálnym východiskom na pešiu turistiku po hrebeňoch Nízkych Tatier, či už smerom na Ďumbier a Chopok, alebo na Kráľovú hoľu.

Tarzania.

Tarzania -Tále (16km ) je lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. Tarzaniu môžete vyskúšať v lete aj v zime. Tarzania je určená všetkým tým, ktorý si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok. Tarzania Jasná sa nachádza v Jasnej pod Chopkom, približne 200m od Hotela Grand. Pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok vo výške približne 4 až 7 m nad zemou.

Termálne kúpaliská.

V okolí je niekoľko termálnych kúpalísk. Najbližšie je areál s termálnymi kúpaliskami a krytou plavárňou Liptovskom Jáne (26km ) s liečivou vodou na kožné choroby, choroby pohybových ústrojov, látkovej výmeny, ženské, nervové ba aj choroby srdca a ciev. Najväčší vodný park na Slovensku a okolitých krajinách Aquapark Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši (30km ) s celoročnou prevádzkou ponúka 9 termálnych bazénov, 21 tobogánov a mnoho ďalších služieb. Termálna voda je vhodná na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Trochu ďalej je Termálne kúpalisko Bešeňová (47km )s celoročnou prevádzkou. V areáli sú tobogany, kamikadze, šmýkačky, a ďalšie rekreačné atrakcie pre deti a dospelých. Termálna voda lieči choroby pohybového ústrojenstva, respiračné, nervové, gynekologickými a urologické.

Jazda na koni.

Medzi obcami Bystrá a Mýto pod Ďumbierom (18km ) sa nachádza konská farma Ajax, kde návštevníci môžu relaxovať pri jazde na koňoch, deti sa potešia jazde na poníkoch.

Jaskyne.

Najbližšie je pár kilometrov vzdialená Bystrianska jaskyňa ležiaca medzi obcami Bystrá a Mýto pod Ďumbierom (18km ), vytvorená v strednotriasových vápencoch. V súčasnosti sa využíva aj na speleoterapiu. Dĺžka prehliadky je 545 m. Ďalšie dve veľmi známe jaskyne sa nachádzajú v Demänovskej doline (46km ). Prvou je Demänovská jaskyňa slobody, najnavštevovanejšia a najkrajšia jaskyňa na Slovensku, ktorá bola vyhlásená za národnú prírodnú pamiatku. Dĺžka prehliadky je 2150 m. Druhá je Demänovská ľadová jaskyňa s krásnymi ľadovými útvarmi. Dĺžka prehliadky je 850 m. na západnom okraji obce Važec (32km ) sa nachádza Važecká jaskyňa. Kvapľová výzdoba je bohatá na čisto biele stalagmity a stalaktity. Dĺžka prehliadky je 325 m.

Golf.

V športovom a rekreačnom stredisku Tále (16km ) sa nachádza golfové ihrisko Gray Bear, prvé 18-jamkové majstrovské ihrisko v Slovenskej republike. Golfové ihrisko je situované v prekrásnom prostredí horských lúk Nízkych Tatier.

Čiernohorská lesná železnička.

Je to malebná horská úzkorozchodná železnica z Chvatimechu do Čierneho Balogu (41km ) a skanzenu Vydrovo, ktorá dnes je už pamiatkou. Prajete si vagón s bufetom, alebo ľudovou hudbou, či zbojnícky prepad vlaku? Všetko je možné ...


Home | Vybavenie chaty | Mapka a kontakty | Aktivity v okolí | Foto galéria | Obsadenosť | Cenník

Posledná úprava 18/09/08

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat